Zimná starostlivosť o váš elektrický skúter: Tipy na inteligentnú údržbu, ktorá predĺžia životnosť vášho drahého stroja

Kontrola batérie

Batéria je kľúčovou súčasťou elektrického skútra a v zime môže byť vystavená nepriaznivým podmienkam. Batériu udržiavajte nabitú v rozmedzí 40-60 %, čo je optimálne nabitie na dlhodobé skladovanie. Nezabudnite batériu pravidelne dobíjať, aby ste ju úplne nevybili, čo by mohlo viesť k jej poškodeniu alebo zníženiu výkonu. Ak máte elektrický skúter so zámkom NFC, dobíjajte ho každý mesiac.

Skladovanie v optimálnych podmienkach

Elektroskúter skladujte v suchom a teplom prostredí, napríklad v garáži alebo v pivnici, a chráňte ho pred priamymi poveternostnými vplyvmi, ako je dážď, sneh a mráz.

Čistenie a údržba

Pred uskladnením kolobežku dôkladne očistite od nečistôt a vlhkosti. Skontrolujte a v prípade potreby dotiahnite alebo vymeňte skrutky, brzdy a iné mechanické časti. Na kovové časti naneste ochranu proti korózii.

Údržba pneumatík

Nahustite pneumatiky na odporúčaný tlak, aby ste zabránili deformácii počas dlhšieho obdobia nečinnosti.

Ochranný kryt

Elektrickú kolobežku zakryte krytom z priedušného a nepremokavého materiálu, ktorý poskytuje ochranu pred prachom a nečistotami, ale zároveň umožňuje únik vlhkosti.

Pravidelná kontrola

Počas zimného obdobia pravidelne kontrolujte stav kolobežky, najmä ak ju skladujete v prostredí s teplotnými výkyvmi.

Príprava na jarnú sezónu

Pred prvou jarnou jazdou kolobežku dôkladne skontrolujte a uistite sa, že všetky komponenty sú v perfektnom stave. Ak si nie ste istí, využite služby našich servisných profesionálov, ktorí váš stroj pred sezónou skontrolujú a nastavia.

Dodržaním týchto krokov zabezpečíte, že váš elektrický skúter BLUETOUCH bude v zime bezpečný a na jar pripravený na používanie. Správna starostlivosť predĺži jeho životnosť a udrží ho v čo najlepšej kondícii.

Využite povianočné akcie a výpredaje

Využite zimné obdobie na výhodný nákup novej elektrickej kolobežky alebo príslušenstva. Vďaka obrovským zľavám je to ideálna príležitosť zaobstarať si novú batériu, ochranný kryt alebo prejsť na novší model.