FAQ

Je po vybalení nová elektrokoloběžka pripravená na okamžité používanie?

Elektrokoloběžka je pred prevozom z továrne demontovaná, aby dorazila k zákazníkom v perfektnej kondícii. Samotné zostavenie e-kolobežky nezaberie viac ako pár minút. Pred prvou jazdou sa uistite, že všetky komponenty sú riadne upevnené. Predný svetlomet nie je pevne pripojený k rámu z dôvodu bezpečnosti pri preprave. Priskrutkujte ho na rám, nastavte ho do správnej polohy a dotiahnite upevňovaciu skrutku. Ak je rýchloupínacie objímka na prednej tyči príliš voľná, otvorte jej, dotiahnite matku na osi skrutky a objímku utiahnite. Uvoľnite upevňovacie skrutky objímky displeja a natočte displej tak, aby bol dobre viditeľný a páčka plynu bola dobre ovládateľná. Následne upevňovacie skrutky dotiahnite. Z displeja odstráňte ochrannú fóliu.

Koľkokrát je možné jednorázovo dobiť batériu e-kolobežky?

BlueTouch e-kolobežky vybavujeme špičkovými a výkonnými batériami, ktoré môžete nabiť až 800 krát, teda aj veľmi aktívna kolobežkárov sa môžu na tieto batérie dlhodobo spoľahnúť. Napr. s elektrokoloběžkou BT 350/500/800 môžete na jednu jedinú batériu nabehnúť celkovú vzdialenosť až 48 000 Km.

Môžem s elektrokoloběžkou jazdiť po verejných komunikáciách?

Rešpektujte svoje okolie a dodržiavajte platné predpisy. E-kolobežka nie je schválená pre použitie v prevádzke na pozemných komunikáciách. Užívateľ musí pri jazde na e-kolobežke dodržiavať platné miestne dopravné predpisy. Pri nedovolenom použitie na verejných komunikáciách vrátane cyklotrás sa používateľ vystavuje nebezpečenstvu pokuty alebo dokonca trestného stíhania pri zavinené dopravnej nehode.

Je možné požičiavať e-kolobežku aj deťom?

Jazda na e-kolobežke BlueTouch sa neodporúča tehotným ženám alebo osobám mladším ako 16 rokov.

Môžem jazdiť na elektrokoloběžce aj v zime?

Nepoužívajte pri teplotách nižších ako 5 ° C. Dbajte na to, aby ste nejazdili po rozbitých alebo mokrých komunikáciách, ani komunikáciách pokrytých snehom alebo ľadom.

Ako najlepšie sa o e-kolobežku postarať po sezóne?

Kolobežku očistite od bežných nečistôt, zložte a uskladnite ideálne v mieste s izbovou teplotou. Nevhodné je dlhodobo skladovať elektrokoloběžku v mraze.

Ako postupovať pri pichnutie pneumatiky?

Nepanikárte. Výmena pneumatiky je jednoduchá. Postupujte podľa návodu v manuáli.

Po dlhšom časovom období nepoužívania e-kolobežky sa mi nedarí dobiť batériu?

Kontaktujte vášho predajcu, popr. nám môžete napísať na emailovú adresu uvedenú v kontaktoch.

U elektrokoloběžky BT800 nefungují postranné svetla

Predné bočné svetlá majú spínacie tlačidlo v spodnej časti elektrokoloběžky naproti nabíjaciemu konektoru.

Potrebujem si vymeniť zadný blatník na elektrokoloběžce BTX250. Ako postupovať?

Výmena je jednoduchá. Odskrutkujete 3 skrutky, ktoré držia zadný blatník na kolobežke. Kolobežku otočíte hore nohami a odskrutkujete celé dno kolobežky (celkom 16 skrutiek). Pozrite sa kadiaľ presne vedie drôt od svetla a tadiaľ rovnakou cestou veďte drôt od nového blatníka. V mieste, kde vedie drôt do tela kolobežky treba drôt riadne zatmeliť (je to kvôli vode). Potom všetko zaskrutkovať späť.

 

 

Prihlásenie